מה עושים עם רכבים ללא גיר תקין?

רוני רכבים מתמחים במכירה וקנייה של רכבים משומשים, עם וותק רב שנים בתחום ובמקצוע. כאשר מדובר על רכבים ללא גיר תקין, ישנם שני סוגים של לקוחות.

  1. מכירה – ישנם לקוחות אשר מעוניינים למכור את רכבם המשומש לאחר שהגיר בו יצא מכלל תפקוד, בתקווה להוציא ממנו את המיטב ולא להישאר עם רכב ללא שימוש.
  2. קנייה – לצד הלקוחות שהוזכרו לעיל, ישנם אלו המעדיפים לרכוש רכבים ללא גיר תקין. מדוע? מאחר שרכישת רכב שכזה מפחיתה באופן משמעותי ביותר את עלות הקנייה, ובאשר לגיר, ניתן להחליפו באופן עצמאי.

אצלנו ברוני רכבים תוכלו למצוא מענה עבור שני המקרים הללו, שכן אנו מתמחים בקניית ומכירת רכבים ללא גיר תקין, אשר יענו בו בזמן לכל צורך באשר הוא. אנו מתמחים בהתעסקות עם רכבים משומשים, בין אם תקינים לחלוטין ובין אם לא, ובכך מספקים מגוון נרחב ביותר של שירותים ללקוחות שלנו. אז אם גם אתם מעוניינים לבצע פעולת קנייה או מכירה של רכב ללא גיר תקין, פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם בכל צורך שהוא.

רכבים ללא גיר תקין
פורד פוקוס 2012 תל אביב

ייתכן שנדלקה לכם באוטו נורת אזהרה, ייתכן שיש ריח לא נעים של משהו שרוף ברכב, ייתכן שהגיר תקוע ומונע מכם להחליף להילוך אחר, או שישנם רעשים מוזרים מתיבת ההילוכים כאשר מעבירים הילוך – כל אלה הם דוגמאות לסיטואציות שמעלות חשד לתקלה בגיר. לא משנה אם מדובר בגיר אוטומטי או בגיר הילוכים או בכל סוג אחר – יש לטפל בתקלה כזו, ויפה שעה אחת קודם.

ההבדל בין גיר אוטומטי לבין גיר הילוכים

בחלוקה גסה, ישנם רכבים בעלי גיר אוטומטי, וישנם רכבים בעלי גיר הילוכים, ידני. ישנם סוגים נוספים כמו גיר רובוטי וכדומה – כאשר לכל סוג של גיר יש מאפיינים מעט שונים, יתרונות וחסרונות משלו.

שימוש ברכב בעל גיר ידני יהיה באמצעות 3 דוושות: גז, ברקס וקלאץ' – שנועד להחלפת הילוכים. בגיר אוטומטי, ישנן רק 2 דוושות, כאשר הקלאץ' לא נצרך. כמו כן, רכב ידני צורך באופן משמעותי פחות דלק מאשר הצריכה של רכב אוטומטי. בנוסף, עלות הרכב עצמו תהיה גבוהה יותר כאשר מדובר ברכב בעל גיר אוטומטי. עם זאת, רכבים בעלי גיר הילוכים הולכים ונעלמים, במיוחד במכוניות משפחתיות וקטנות.

לבסוף, אם נשווה את חווית הנהיגה ברכבים הללו, נהיגה ברכב ידני היא מסובכת יותר, אך ישנה שליטה מלאה של הנהג ברכב, כאשר הוא מחליט מתי מעבירים הילוך. חווית נהיגה ברכב אוטומטי היא נוחה יותר, אך רמת השליטה של הנהג פוחתת.

מה עושים אם יש תקלה בגיר?

רכבים ללא גיר תקין צריכים לעבור טיפול מידי במוסך, שכן תקלות בגיר יכולות לגרום לנזקים חמורים ברכב, ולכן אלמנט הזמן הוא משמעותי ביותר. תחילה, יש לאבחן את התקלה – מדוע הגיר לא תקין, מה גרם לתקלה, מה מקור התקלה. רק לאחר שיהיה ברור מה התקלה, יוכלו בעלי המקצוע להתאים לה את הפתרון המתאים.

ואולם, יש להקפיד לבחור מוסך מתאים ואמין, שכן לא בכל מוסך יש צוות בעל המומחיות והניסיון הנדרשים כדי לתפעל ולפתור תקלות בגיר. כדאי להיעזר בהמלצות, ולבחון בקפידה את המוסך שאליו אתם פונים על מנת שיטפל בבעיה שקשורה לגיר ברכב שלכם.

Scroll to Top

לקבלת הצעת מחיר

אנא מלאו פרטים

דילוג לתוכן