רכבים ללא מנוע תקין הם מתכון לאסון

כמו בכל מכונה או מכשיר חשמלי המורכבים מחלקים רבים, גם לרכב יש את הלב שלו, ואת כל מה שמסביב. כמובן שבכל מקרה שמתרחשת תקלה מומלץ לפנות לאיש מקצוע, אבל מי כמונו יודע שיש דברים שאנחנו כבר רגילים להתעלם ולחיות לצידם.

עם מנוע לא משחקים

הכל טוב ויפה כשזה נוגע למעטפה או לנראות של המכונית. אבל כשמדובר במנוע, גם נזק קטן שלא זוכה ליחס הראוי יכול להתפתח לתקלה אקוטית ואף גרוע מזה – לתאונה. המנוע הוא הלב הפועם, הוא פועל בטמפרטורות גבוהות, משלב בין חלקי מתכת מוטוריים לצד שמן ודלק, ואחראי על יצירת הכוח ברכב. כשמוטות וצירים נעים במהירויות גבוהות לאורך זמן, טבעי שיתרחש בהם בלאי כזה או אחר. הבעיה היא כשמתעלמים ממנו.

רכבים ללא מנוע תקין 249-1

חיישנים הם העיניים שלנו לתוך הרכב, אסור להתעלם מהם

בכל רכב יש חיישנים המנטרים את פעילות וחלקי המנוע השונים ומתריעים לנו כשיש תקלה. גם לחיישנים יש מגבלות ותמיד יהיו דברים שעוברים להם מתחת לרדאר. לכן חשוב לטפל ברכב בהתאם ללוח הטיפולים גם אם אין תקלות. בנוסף, חיישן לא תמיד מתריע על עומק הבעיה אלא רק על חריגה מהנורמה. זו בדיוק הנקודה המסוכנת. אם נתרגל לתקלות קלות ונמשיך לנסוע מבלי לטפל בהן, לא נדע מתי הן מחמירות.

כדי לשמור על המנוע צריך לתת לו יחס מועדף

אז בשונה מחלקי מעטפת כאלה ואחרים שניתן להחליף בקלות, חלקי המנוע לעיתים זקוקים לכבוד מוגדל. הם פועלים בהרמוניה מושלמת, ומומלץ למעט בפתיחת המנוע והחלפה שלהם. מאחר והתעלמות מתקלה כמעט בהכרח תוביל להחמרתה, ואולי אף לפגיעה בחלקי מנוע נוספים, מומלץ לטפל בכל תקלת מנוע מיד עם הופעת ההתרעה. רכבים ללא מנוע תקין הם במקרה הטוב מתקרבים לקיצם, ובמקרה הגרוע מסכנים את הנהג והנוסעים.

רכב משומש
רכבים ללא מנוע תקין 249-2

סיכום

בקיצור, גם אם אתם מעוניינים לחסוך כמה שקלים, או להמתין עם טיפול בתקלה עד הטיפול התקופתי, לא מומלץ לעשות זאת כשמדובר בתקלות מנוע. רכבים שהמנוע שלהם לא תקין מסכנים את הנוסעים. כשמתעלמים מתקלה קלה היא מחמירה ולכן חשוב לטפל מיד עם הופעת ההתרעה, ובכך להאריך את חיי המנוע ולהפחית סכנות.

Scroll to Top

לקבלת הצעת מחיר

אנא מלאו פרטים

דילוג לתוכן