מה עושים עם רכב משומש?

המדריך המלא לאפשרויות ההיפטרות מרכבי יד שנייה ומעלה

בעידן שבו כל יוצא צבא (או עוד קודם לכן) עולה על הכביש עם רכב חדש, או כמעט חדש, בזכות הליסינג – ההצטברות של רכבי יד שנייה בשוק מגיעה לשיאים חדשים. עם כ-4 מיליון כלי רכב על הכבישים בישראל, שהגיל הממוצע שלהם הוא כ-7 שנים, המשמעות היא שבממוצע יש מדי שנה כ-280 אלף מכוניות שמחפשות את הבעלים הבאים שלהן. הבעיה: עליית הריבית שבמייקרת את ההלוואות, החשש ממיתון, ההאטה שפקדה את שוק המשומשות ב-2022 והירידה במחירי החשמליות המשומשות בגלל כניסת מתחרות רבות בקטגוריה זו מחריפה את השאלה: מה האפשרויות העומדות לבעלי רכב משומש שרוצים להיפטר ממנו. לשאלה מה עושים עם רכב משומש יש כמה וכמה תשובות, בהתאם לגילו של הרכב ולמצבו. להלן האפשרויות:

מה עושים עם רכב משומש? 1

טרייד אין

אם קניתם רכב מחברת ליסינג, והשנתון שלו סביר – תוכלו לבצע עליו טרייד-אין – החלפתו ברכב חדש יותר, תוך הוספת הפרש המחיר. אם רכשת רכב בליסינג – תוכלו להזדכות על ידי חברת הליסינג במחיר הרכב שברשותכם, להמשיך לשלם את התשלום החודשי ששילמתם עד עתה על הרכב הקיים (או לשלם יותר אם יש באפשרותכם) – ובסוף תקופת הליסינג להשלים את היתרה על הרכב החדש לפי שוויו. היתרון בליסינג: יש לכם בית שדואג לביטוח של המנוע והגיר במהלך תקופת הליסינג, ושיקנה מכם את הרכב בתום תקופת הליסינג ואף יבצע טרייד-אין על הרכב הישן, וכך לא תצטרכו לבזבז זמן בחיפוש אחר קונה. עם זאת, הריבית על רכישה בליסינג יקרה יחסית ועדיף לחפש מימון דרך הבנק שלכם ולא דרך חברת המימון של חברת הליסינג.

מה עושים עם רכב משומש? 2
מה עושים עם רכב משומש? 3

מכירה פרטית

המכירה בשוק הרכב המשומש היא כמובן האפשרות הזמינה ביותר, וזה מה שרוב בעלי הרכבים הישנים, שכבר אינם ניתנים להמרה בטרייד-אין, עושים. לוחות היד השנייה באינטרנט (כמו אתר יד 2), המאפשרים לצרף תצלומי הרכב וכל הפרטים אודותיו (קילומטרז', יד, מצב, צבע, מיקום, ועוד), מספקים אמצעי קשר קל וזמין לרוכשים פוטנציאליים מכל קצות הארץ. החיסרון – אתם צריכים לרץ ולחפש את הקונים – והחיפוש הזה יכול לארוך זמן, ולאחר מכן להעביר איתם את הבדיקות הנדרשות במכון מורשה. על דגמים פחות פופולריים תצטרכו להתפשר במחיר שנקבתם, ובעיקר בתקופות של קיפאון יחסי בשוק היד השנייה (כמו למשל בתחילת 2023). מצד שני, דגמים מבוקשים (למשל היברידיות כמו קורולה ואיוניק) יוכלו לקבל יותר ממחיר המחירון. כך הדבר גם לגבי רכבים שנחשבים להיט קבוע בשוק, כמו קיה ספורטאז', יונדאי טוסון, או קרוסאוברים קטנים.

 סוחרי רכב

בניגוד למאכערים של פעם – כיום יש רשימה של סוכני רכב מורשים מטעם משרד התחבורה. אלה יסייעו לכם למכור את הרכב שלכם – הם ימצאו את הקונים, ידאגו להעביר את הרכב את כל הבדיקות הנדרשות עבור הקונים ואת החלפת הבעלות, יבצעו עבורכם טרייד-אין, וגם יסייעו לכם למצוא רכב חדש. כל זאת כמובן תמורת עמלה. חלק מהחברות מעסיקות סוחרי רכב מורשים שמגיעים אליכם עד לבית, בודקים את הרכב שלכם, מגישים לכם הצעת מחיר על המקום, ואם היא נראית לכם – גם משלמים על המקום. היתרון הגדול: סוחרים אלה חוסכים לכם כאבי ראש ובזבוז זמן יקר.

מכירת הרכב לפירוק

אם מדובר בשנתונים ישנים, או ברכב שעבר תאונה שלא הופכת את החזרתו לכביש לכדאית – מומחי רכבים לפירוק ישמחו לקנות אותו מכם. הביקוש במוסכים לחלקים יד שנייה עבור לקוחות שאינם רוצים או מסוגלים לשלם עבור חלפים יד ראשונה מהיבואן – תמיד יוצר שוק לחלפים משומשים מרכבים שבפירוק. היתרון: סוחר המכוניות לפירוק יפנה את הרכב על חשבונו, ואתם תרוויחו ערך גם מרכב שכבר אינו מסוגל לעלות על הכביש.

Scroll to Top

לקבלת הצעת מחיר

אנא מלאו פרטים

דילוג לתוכן