מהן הנהלים המומלצים לטיפול ברכבים שעברו תאונה לפני רכישתם?

ככל שאתם שוקלים לרכוש רכב שהיה מעורב בתאונה בעבר, עליכם לעקוב אחר מספר נהלים מומלצים כדי להבטיח את בטיחותו ואת אמינותו –

  • בדוק את היסטוריית התאונות של הרכב – בקשו מבעל הרכב לעיין בהיסטוריית התאונות והתיקונים של הרכב. ככל שאין שיתוף פעולה מצדו בעניין, תוכלו לקבל את המידע הרלוונטי דרך שירותי בדיקת רכב מוכרים כמו infocar. דו"חות בנדון יאפשרו לכם להעריך את חומרת הנזק שנגרם לרכב כמו גם את איכות התיקונים שבוצעו בו.
  • תאמו בדיקה מקצועית – תאמו בדיקה מקצועית במוסך מורשה או במרכז שירות לרכב על מנת לקבל הערכה מקצועית על מצב הרכב. טכנאי מוסמך בעל עין מקצועית יכול לבחון לעומק את התיקונים והשיפוצים שבוצעו ברכב, ולזהות את כל הבעיות, גם כאלו שסמויות מהעין. בדיקה זו היא חיונית לצורך איתור סכנות בטיחותיות פוטנציאליות ולהבטחת תקינות הרכב. שימו לב – בדיקה מקצועית היא חיונית במיוחד במצבים שבהם הרכב עבר בעבר תאונה קשה.
  • בחנו את שלמות הרכב – בחנו את שלמות הרכב. בין היתר, נסו לאתר שפשופים, שריטות, שקעים בגוף המתכתי, סדקים בשמשות וכיוצא בזאת. פגמים ויזואליים שכאלה הם לא רק חסרונות ברמה האסתטית – הם עשויים להצביע על נזקי תאונות שלא תוקנו כראוי.

כמו כן, השתדלו לבצע את הבדיקה תחת אור שמש ישיר בחניון פתוח, על מנת לזהות אי התאמות בצבע השלדה, ריסוס יתר או עיוותים בגוף שייתכן שנבעו מתיקונים קודמים. אכן, אור טבעי יכול לחשוף פגמים עדינים שאינם בולטים תחת תנאים של תאורה מלאכותית.

  • בדקו את מערכות הבטיחות של הרכב – ודאו כי מערכות הבטיחות של הרכב (כגון חגורות הבטיחות, כריות האוויר וחיישני הנהיגה והחנייה) פועלים בצורה תקינה ומהירה.
  • חקרו את היסטוריית התיקונים של היצרן – חקרו את היסטוריית התיקונים של היצרן עבור הדגם הספציפי של הרכב הרלוונטי, על מנת לזהות בעיות ידועות או דפוסי תיקון חוזרים. הבנת היסטוריית התיקונים של הדגם יכולה לספק תובנות חשובות לגבי בעיות נפוצות הקשורות אליו ולעזור לכם לקבל החלטה מושכלת לגבי האמינות שלו ודרישות התחזוקה ארוכות הטווח שלו.
Scroll to Top

לקבלת הצעת מחיר

אנא מלאו פרטים

דילוג לתוכן